LINGWISTYKA KULTUROWA REGIONU AZJATYCKIEGO
REGION AZJATYCKI II: WIETNAMSKI
Indonezja i Wietnam to dwa szybko rozwijające się państwa w regionie Azji Południowo-Wschodniej, których ogromny rynek oferuje zarówno polskim przedsiębiorcom jak i językoznawcom szanse na rozwój kariery oraz możliwości współpracy. Największym zagranicznym inwestorem oraz jednym z najważniejszych dla tych państw partnerem handlowym jest Japonia. Oznacza to, że relacje między Indonezją a Japonią oraz między Wietnamem a Japonią są bardzo silne w różnorodnych dziedzinach biznesu jak i kultury.
Wybór poszczególnych ścieżek (regionów) umożliwia studentom kontynuację nauki i nabycie biegłości w posługiwaniu się wcześniej poznanym na studiach licencjackich językiem indonezyjskim lub językiem wietnamskim, doskonalenie swojej wiedzy i warsztatu językowego przy jednoczesnym poznawaniu podstaw języka japońskiego, dzięki czemu absolwenci kierunku będą biegle posługiwać się dwoma językami z dwóch różnych regionów azjatyckich. Połączenie wymienionych języków ma na celu zwiększenie kompetencji absolwentów, tak, by z łatwością mogli znaleźć zatrudnienie jako specjaliści językowi w różnych branżach, w przedsiębiorstwach japońsko-indonezyjskich i japońsko-wietnamskich np. w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, elektrotechnicznym, tekstylnym, w handlu i turystyce.
W programie przez dwa lata proponujemy 180 godzin praktycznej nauki języka indonezyjskiego lub wietnamskiego na poziomie zaawansowanym oraz 180 godzin praktycznej nauki języka japońskiego na poziomie podstawowym. Studenci mają do wyboru także szeroki wachlarz ciekawych zajęć z historii, literatury, sztuki i wielu innych dziedzin związanych z danym obszarem językowym.
Pełną listę przedmiotów, których będziecie się uczyć na każdym roku studiów, można znaleźć w zakładce: STUDIA II STOPNIA.
Pełną listę przedmiotów, których będziecie się uczyć na każdym roku studiów, można znaleźć klikając na odnośnik lingwistyka kulturowa regionu azjatyckiego.