LINGWISTYKA KULTUROWA REGIONU EUROPEJSKIEGO (BAŁTYCKIEGO) JĘZYK ESTOŃSKI  i JĘZYK ŁOTEWSKI

REKRUTACJA

Wybierając w tegorocznej rekrutacji ścieżkę ukierunkowaną na region bałtycki uczymy się dwóch języków krajów, które są bliskie kulturowo i geograficznie: estońskiego i łotewskiego. Jest to niesamowita okazja i gratka dla wszystkich absolwentów studiów licencjackich, ponieważ do kompletu innych języków można „dołożyć” dwa unikatowe i rzadkie języki, które są nauczane od podstaw!  Poznanie takich języków zwiększa szanse i możliwości na współczesnym europejskim i międzynarodowym rynku pracy. Profil praktyczny studiów stwarza możliwość podjęcia udokumentowanych praktyk, które mogą być związane bezpośrednio z użyciem tych języków oraz wykorzystaniem wiedzy o regionie w wielu branżach. Osoby, które znają język łotewski i estoński (zwłaszcza w takim zestawieniu) są poszukiwane oraz cenione przez przyszłych pracodawców (nierzadko też stanowią dodatkowy, czasami decydujący czynnik podczas rozmów kwalifikacyjnych). 

Poza nauką języków regionu studia obejmują też naukę dodatkowego jednego języka europejskiego: angielskiego lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. 

W programie studiów nauczanie języków stanowi aż 480 godzin, czyli jest to znakomita większość, a na pozostałą część składają się zajęcia z przedmiotów językoznawczych oraz kulturoznawczych, które uzupełniają umiejętności językowe o dodatkowe kompetencje oraz wiedzę przydatną w przyszłej pracy w zawodzie tłumacza lub w innych obszarach komunikacji międzykulturowej, np. w międzynarodowych korporacjach, działach obsługi klienta, gdzie ceniona jest znajomość kilku języków, w tym szczególnie języków małych. Studiując na tej specjalności staniecie się jego pierwszymi absolwentami, a oferowana konfiguracja języków na pewno pomoże Wam szybko odnaleźć się na rynku pracy, gdzie będziecie mogli wykorzystać nabyte w trakcie nauki kompetencje (językowe oraz pozajęzykowe).

Czego będziecie się uczyć przez 2 lata?

    • 180 godzin języka estońskiego;
    • 180 godzin języka łotewskiego;
    • 120 godzin innego języka europejskiego angielskiego lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym;
    • komunikacja interkulturowa;
    • komunikacja niewerbalna;
    • przedmioty do wyboru;
    • praktyki zawodowe;

oraz inne.

Pełną listę przedmiotów, których będziecie się uczyć na każdym roku studiów, można znaleźć klikając na odnośnik [lingwistyka kulturowa obszaru europejskiego]